prales maui 100m vodopádPraha – Mnichov – Los Angeles – Kahului, Maui, Hawaii

18 hodin čistého času v letadle, když k tomu připočtete čekání na mezilety, odbavení, kontroly, tak cesta na místo byla cca 24 hodin a cesta zpět přes San Francisko bude přes  30 hodin. V San Francisku budeme čekat 7 hodin na let do Frankfurtu, kde přestoupíme na poslední spoj zpět do Prahy. Cestu z Prahy do Ostravy už nepočítám 🙂

Stojí to za to? Hawaii je přesně to místo na zemi, kde se otevírají možnosti našeho já také lidem, kteří nejsou přímo otevření hlubšímu sebepoznání, energiím, bádání v zákoutích našeho nitra.

Neříkám, že je to jediné místo, které má tuto magickou moc, jsou další místa na našem seznamu a určitě Vám o nich také napíšeme.

Nutno podotknout, že vnitřním vesmírem se můžeme všichni prohánět i doma v ložnici nebo procházkou v přírodě.

Přesto, když se vrátíme zpět právě sem, Hawaii Maui západ slunceje cesta k otevírání se vesmíru na konci světa (uprostřed mé hlavy) s původními kořeny opravdu samo živoucí.

Už první noc po příletu jsem vnímal nával nové, nepoznané energie. Nepoznané není to správné slovo, řekl bych spíše, dříve zapomenuté.

Usedám s paprsky slunce a šuměním vln na pobřeží  Tichého oceánu 
a ponořuji se do řádků původního havajského učení Ho’oponopono. Nemusím vynaložit téměř žádné úsilí a vnímám, jak se stávám oceánem, pískem, každým paprsHawaii Maui knihakem slunce, krabem pobíhajícím kolem i vznášející se karetou ve vodní říši. Vše vnější se odehrává uvnitř nás. Vnější si tedy tvoříme? Všichni jsme vším. I tím nic na konci a začátku věků i vesmírů.

Fyzický svět je zhmotněním našich myšlenek. Neseme zodpovědnost za vytváření naší reality, ať je jakákoli. Vše existuje jako myšlenky v mé mysli. Klid, mír, láska, hojnost, zdraví, vše začíná u mně. Jsem tvůrcem svých myšlenek a myšlenky jsou buňkou, kostrou, srdcem, svaly i mozkem mé reality.

Ten reálný pocit na konci světa, na ostrovech Maui a Molokai, kdesi uprostřed Tichého oceánu, zbaven shonu a chaosu je sám o sobě velmi očišťující.

Lidé se tady usmívají, povídají si s Vámi, dveře se nezamykají, nikdo nečeká od druhého nic zlého. Všichni jsou součástí všech a všeho. Jakoby jim Ho’oponopono kolovalo v krvi…“Miluji Tě.“

Pokud jste nejprve sami sebou, nemůže  vám být odepřeno nic, co je pro vás dokonalé, celistvé, úplné a správné. Jste-li sami sebou, zažíváte přirozeně dokonalost prostřednictvím vesmírných myšlenek, slov a skutků. Přenecháte-li svým toxickým myšlenkám přední úlohu, zažíváte automaticky nedokonalost ve formě nemocí, zmatku, trpkosti, deprese, posuzování a chudoby.

Hawaii, Dr.Ihaleakala Hew Len

ocean meditation„Miluji tě.“

„Omlouvám se.“

„Prosím, odpusť mi.“

„Děkuji ti.“

Zcela spontánně zde přecházím na Raw a organickou stravu. Snídaně, oběd i večeře tvoří ovoce, zelenina a snad všechny druhy oříšků. Melouny, mango, papaya, ananas, jablka, mrkev, acai …už dříve jsem takto čistil s velmi dobrými výsledky a tady mi to přijde zcela automatické a přirozené. O to silněji se čistím a blížím ke stavu čisté prázdnoty. Čistit, čistit, čistit.

Legendární psycholog Wiliam James řekl, že  svobodná vůle zaujímá pozici PO impulsu z mozku k nějaké činnosti a PŘED  jejím vykonáním. Můžete a nemusíte souhlasit, důležité však je pročišťovat své myšlenky. Oddělovat toxické vzpomínky od inspirace. Právě vesmírná inspirace pochází z našeho hlubokého nitra. Z míst, kde jsme součástí celého vesmíru, propojení se vším kolem nás, což posléze vykreslujeme svými myšlenkami.

Jakou náhodou jsem zde shlédl snímek „Lucy“. Je to docela drastický, na první pohled akční film. V podstatě pojednává o faktu, že využíváme pouze asi 10% možností svého mozku. (Asi proto, aby se evoluce nenudila :-)). Jenže se stane „chyba“ a ona Lucy dostane možnost využívat 20,30,40,50,…100 procent svého mozku. Hmota a dosavadní vnímání světa se rozplývá v realitu, nezatemněnou matrixem naší pseudo „reality“. Lucy je všude a vším.


Copak nám asi nadělí paní Evoluce za 50, 100, 200, 500, 1000 let, budu-li to srozumitelněji počítat na roky, pokorně přijímající existenci času a prostoru.

Budou se děti našich dětí podivovat nad tím, že jejich praprababičky a prapradědečkové umírali na rakoviny a jiné „středověké“ nemoci? Budou kroutit hlavami nad miliardovým farmaceutickým průmyslem, který nahradí Raw, organická strava a osobní zodpovědnost jednotlivce za své myšlenky a inspirace, za své mentální, či spirituální čištění, atd.? Co dnes nazýváme spiritualitou, sebepoznáním a duchovnem, bude mít každé dítě v učebnicích na základní škole a výš?

Nahradí konzumně a materialisticky přijímaný současný životní styl, touha po zdravém a plnohodnotném přítomném okamžiku, ruku v ruce s evolucí?

Je mnoho směrů, učení,  knih a moudrých lidí, začátek je však vždy u každého z nás. U každé zapálené cigarety, každém závistivém pohledu, kterým ohodnotíme okolní svět, respektive každé toxické myšlenky, na místo očištěné inspirace.

Chcete pokračovat? Nemusíte navštívit Hawaii. Začít u sebe a šířit tak čistý, přítomný okamžik zbavený toxických myšlenek?

Napište mi na kovac(zavináč)konfucius.cz nebo tady dolů do komentáře, případně sdílejte tento článek a pokusme se udělat, alespoň to málo co v důsledku může znamenat mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Je čas a jste připraveni začít. U sebe. Tam, kde je celý vesmír. V našem nitru, našem pravém já, naší čisté, netoxické inspiraci.

Hawaii, Maui

Jan Kovač

Více si o sobě povídáme také zde.

Víco o Ho’oponopono