Stres a duševní hygiena
Setkání se již naplnilo a my věříme, že bude pro zúčastněné přínosné a hlavně odpočinkově pohodové, což od tohoto uvolněného posezení v čajovně očekáváme. Pro ty z Vás, kdo se nestihli přihlásit – určitě se těšte na fotky a krátký článek o akci na našem blogu.
Nemusíte se bát, plánujeme další nezávazná setkání pro různá aktuální témata dnešní doby. Můžete nám napsat, které téma byste někdy příště rádi v uzavřeném kruhu profesionálů nezávisle otevřeli. Nebojte se zaregistrovat a získáte tak mimo jiné výhody, možnost vědět vše jako první :-).
Přijďte na setkání s KONFUCIUS® – povídat si budeme o stresu a duševní hygieně. Chcete-li přijít, napište nám, prosím, na e-mail kovac@konfucius.cz. Pozor, kapacita je omezená!

KDY: 5. prosince 2014 od 18h
KDE: Čajovna Anubis, 17. listopadu 677/44, 708 00 Ostrava-Poruba
CENA: ZDARMA

Stres je velmi aktuální pojem – spousta z nás jej dokáže pojmenovat, číst si o něm a představovat si, jak z bludného kruhu, který na první pohled nemá východisko, vystoupí. Cesta ven však existuje, tento kruh není konečným stavem. Chcete si povídat o Vás? O tom co Vás ve škole nikdo neučil? Zveme Vás na setkání v úžasném prostředí čajovny Anubis v Ostravě-Porubě, kde budou na programu tato témata:
  • Stresový kontejner
  • Základy psycho kybernetiky, prevence syndromu vyhoření, vnitřní a vnější štěstí
  • Osobní sebereflexe, osobní kredit, adekvátní obraz svého Já, život jako film odehrávající se jen v nás
  • Vliv a význam stresu
  • Mrakodrap úspěchu, páka postupného navyšování výkonu, rezonance konfliktu, tvůrčí představivost, strach z chyb, komplexy, nereálná představa o realitě, tajemství úspěchu

Abychom mohli skutečně „žít“, musíme si vytvořit adekvátní obraz svého JÁ. Veverka, která se narodila na jaře a nikdy nepoznala zimu, si se vší samozřejmostí dělá zásoby na zimu. Nemusí se to učit, je to INSTINKT ÚSPĚCHU! Člověk má instinkt úspěchu mnohem úžasnější a složitější. Zvířata si nemohou volit cíle, člověk má TVŮRČÍ PŘEDSTAVIVOST, proto není jen tvorem, ale TVŮRCEM. Představivost je zdrojem pokroku a hnací silou veškeré lidské činnosti.

Je jen na nás, jak si představujeme ve svých hlavách vlastní život, jak vnímáme impulsy kolem nás, jestli se necháváme strhnout k útěkům, nebo k útokům. Známe vše kolem nás, nové modely aut, nové modely telefonů, reagujeme na reklamu… Zapomínáme však na to, co se odehrává v nás samotných – na hygienu našeho nitra. Na to nejdůležitější, na základě čeho se odehrává a na čem stojí „to venku“.

Důsledným pochopením, nikoli jen přednáškou, ale opravdovým vhledem a procítěním na sobě samém a poté pravidelným ukotvením se „v nové pravdivější realitě“ dostáváme příležitost změnit postoj. Již neutíkat od problémů, ale postavit se čelem, vnímat reálný stav a svůj reálný postoj zbavený všech předsudků a balastu od dětství k současnosti.

Jedinou zodpovědnou osobou za vše, co se v našem reálném životě odehrává, jsme my samotní. Jedinou konstantní činností je ZMĚNA, kterou můžeme učinit kdykoliv.

Nyní disponujeme základním pilířem, prvním krokem k uchopení výše uvedeného. Krok a kterým směrem, je jen na každém z nás.