O komunikaci…

Komunikace je nástroj, bez kterého bychom nemohli existovat. Komunikace zastřešuje to, co se mezi lidmi odehrává. Komunikace není jen, když se dva baví, ale kupodivu také, když dva mlčí. Málokdo si uvědomuje, že komunikace je velice mocný nástroj, a když se pustíte do studia komunikace, najednou pochopíte, proč je někdy obtížné se domluvit. Někdy nám také slouží k tomu, abychom se něco naučili, abychom se pobavili, abychom navazovali vztahy, nebo abychom si hráli.

Komunikace je ovšem také mocným nástrojem konfliktu. Drtivá většina lidí, aspoň z našich zkušeností, má pocit, že s komunikací nemají problémy. Na našich seminářích se ale často ukazuje, že opak je pravdou. Spousta lidí si neuvědomuje, že lidé mají své vžité komunikační vzorce, ze kterých se velice obtížně ustupuje. Mnoho lidí si neuvědomuje, že dovednost vést komunikaci ovlivňuje efektivitu jak soukromého, tak profesního života.

Co umíme? Umíme svým posluchačům vysvětlit, jak komunikace funguje, proč si lidé nerozumí, proč komunikace mezi mužem a ženou mnohdy vázne, jak v profesním, tak v osobním životě. Umíme předat informace o tom, co nám komunikaci ruší a jak se těchto negativních vlivů zbavit.

Co ale neumíme je, že každý člověk, který chce efektivně komunikovat, musí hlavně začít sám od sebe.

Musí chtít změnit své já, nabourat vžité návyky a uvědomit si, že špatná komunikace neodpouští. Ve skutečnosti je jedno, zda pracujete v zavedené firmě, na úřadě či ve zdravotnictví, principy komunikace fungují všude stejně. Naučíme Vás.

Garantujeme Vám, že budete mile překvapeni, že stačí relativně málo, aby vám lidé lépe rozuměli, aby vám lépe naslouchali a aby se vám komunikace stala potěšením a prožitkem. Pokud se teď usmíváte, kýváte hlavou nebo se mračíte, komunikujete. Ne sice slovy, ale úplně jinými kanály. Pokud chcete slyšet odpovědi, přijďte, budeme se vám věnovat a na své otázky dostanete odpovědi.